Ana Sayfa

 

 Kimlik Kardı (ID) ve Alp Belgesi:
 Aşağıdaki karar Federasyon Yönetim Kurulu'nun, 15.01.2012 tarih ve 47 sayılı kararı ile karar altına alınmıştır.
  
    İki yıl geçerliliği olan kartlar, Sayokan içinde faal kişiliği ifade eder. Süresi bittikten sonra yenilenmesi gerekir. Kart sahibi olmayan kişiler faal kabul edilmeyip, Sayokan ile ilgili işlemleri, talepleri veya herhangi bir göreve getirilmesi söz konusu olmayacaktır. Bundan dolayı Sayokan içinde aktif olmak isteyen kişiler aşağıdaki kartlara, üye oldukları alplık okulu vasıtasıyla, alplık okulu olmayan aybarlar (Seansçı) ise kendilerine en yakın üye alplık okuluna müracaat ederek sahip olabilirler.

  Kart müracaatı için aşağıdaki bilgilerin ve bir fotoğrafın internet üzerinden gönderilmesi yeterli olacaktır. Başvurularınızı ; info@sayokanfederasyonu.com üzerinden gönderiniz.
 
 İstenilen Bilgiler:

ÖN YÜZ

Adı, Soyadı
Name, Surname ________________________
Ungunu
Title                    ________________________
Doğum Yeri
Birthplace          ________________________
DoğumTarihi
Date of Birth      ________________________
Ülkesi
Country             ________________________

ARKA YÜZ

T.C. Kimlik No
National Identity No ________________________
SDF Kayıt No
SWF Register No    ________________________
SDF’de Görevi
Duty in SWF            ________________________


 


      GÖKÇİN (Mavi) KART:

       Gökçin kart SDF Kadroları, yani yönetim kurulu dahil tüm kurullarında görev alanlar ve 10.San'dan 3.San'a kadar olan ungun sahipleri için tasarlanmıştır.
 
 
SARI KART:
     Sarı kartlar, Sayokan'da beyaz kuşaktan, Siyah Kuşak 2.San sekmenine sahip alplar için tasarlanmıştır.

    Kart ücreti 20.00 TL' dir (2 yıl için) ve federasyonun banka hesabına yatırılıp, açıklamalı olarak belirtilmelidir. Müracaatlar federasyona üye olan alplık okulları tarafından yapılır. Aybarlık yaptığı kurum veya spor kulübü federasyona üye değilse, kendisine en yakın üye alplık okulu üzerinden müracaat ederek Alp Belgesi'ne sahip olabilir.

  ALP BELGESİ:
 
Alp belgesi, her bir Sayokan alpının seviyesinin, katıldığı faaliyetlerin kayıt edildiği, bir anlamda Sayokan'daki yerini belirleyen bir belgedir. Sayokan Bagatur oyunları'nda gösterilmesi zorunlu bir belgedir.Alp Belgesi sayfaları doluncaya kadar geçerlidir. Federasyon Kimlik kartları ile aktifliği düşen alpların, bu belgesinin de geçerliliği bitmiş olur. Kimlik kartları, Alp Belgesinin geçerliliğini sağlayan kartlardır.
 
 Ücreti 25,00 TL' dir. Müracaatlarda kimlik kartlarından istenen işlemin aynısıdır. Sadece internet üzerinden fotoğraf kabul edilmez.

Ödemeler için

T.C. Ziraat Bankası    
Safranbolu Şubesi - Kodu

:

1014
Hesap Adı

:

Sayokan Dünya Federasyonu
Hesap No

:

57656651 - 5001
 IBAN

:

TR56 0001 0010 1457 6566 5150 01

Not: Lütfen ödemelerinizin açıklamasını anlaşılır yapınız.