Ana Sayfa


 

      SAYOKAN TEKNİK SEMİNERİ SAFRANBOLU 2017    

Türkiye İl-Etirişliğinin federasyon ile ortak faaliyeti, 20-21 mayıs 2017 tarihleri arasında, Karabük Üniversitesi, Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonunda düzenlenmiştir. Seminere Ankara, Elazığ, İstanbul, Aydın, Mersin, K. Maraş, Sivas ve Karabük' ten Tanyu, Tayangu, Talutay ve Ediz Tuyunlar katıldı.

    Federasyon Başkanı Sayın A. Yaşar TANRIVERDİ, eski başkan Prof. Dr. Ünal ÖZDEMİR ve Genel Sekreter Doç.Dr. fatih AYDIN Sayokan alplarını 2 gün boyunca yalnız bırakmadı ve organizasyon ile yakından ilgilendiler. Kendilerine teşekkür ederiz.

 Sayokan Teknik Seminerlerini 3 dizi olarak planlayan "Yabgu" Nihat YİĞİT, bu seminere katılamayan, tüm kadroların 2. ve 3. seminerlerde katılmalarını istemiştir. 3 dizi olarak planlanan teknik seminerler tamamen bagatur oyunları üzerinedir. Sayokan alplarının bagatur oyunlarında Sayokan'ı icra edemediğini vurgulayan "Yabgu" Nihat YİĞİT, sorunun Alagan Alplık Eğitim programı konusunda aybarlardan kaynaklandığını ifade etmiştir. Seminer, coşkulu, dayanışmayı ve birlikteliği güçlendirerek tamamlanmıştır. Seminerin gerçekleşmesine katkı sağlayan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Refik POLAT'a ve SKS çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

  Türkiye temsilciliğine atanan Sayın Tuna KOLBAŞI'ya da çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarılar dileriz.